abahoa

Junák - český skaut, okres Třebíč, z.s.

Vodafone upravil i naše tarify v STS. Ve stručnosti co nám z Ústředí napsali.

Služby Skautské telefonní sítě (STS) nyní využívá již více než 13 tisíc připojených čísel, a jejich počet neustále roste. Od 27. února 2023 dochází k menší úpravě nabízených služeb a jejich cen. Vše proběhne automaticky, nemusíš nic sám/sama řešit. Pouze bude vhodné informovat o změnách ostatní uživatele, které jsi do STS přizval/a.


Nikdo v STS nemá závazek (pakliže si nesjednal vlastní např. získáním nějakého dotovaného zařízení), a tak stále platí, že STS lze kdykoli opustit. Věříme ale, že k tomu opravdu není žádný důvod. Naopak očekáváme ještě větší zájem.

Pojďme si změny představit:

  1. data navíc - ve všech našich "Red Naplno" tarifech nově získáš navíc 2 GB dat každý měsíc zdarma. Stačí si je vyzvednout v Samoobsluze / aplikaci Můj Vodafone. Tarif Red Naplno původně s 20 GB dat nově nabízí 22 GB plus další 2GB zdarma k vyzvednutí v Samoobsluze.
  2. volání a SMS v celé síti Vodafone zdarma - u základních tarifů bez neomezeného volání nově službu vylepšujeme tak, že budeš volat zdarma nejen členům Skautské telefonní sítě, ale rovnou všem, kteří jsou v celé síti Vodafone (tedy na cca 4 miliony čísel). Volné minuty a SMS do ostatních sítí zůstávají v plné výši jako dosud.
  3. více SIM na rodinu - máte 5 SIM v rodině již rozebraných a hodily by se vám další? Není problém. Nově limit roste na 7 SIM na člena (datové SIM karty a datové služby se do limitu nepočítají). Připoj sourozence, rodiče nebo třeba dobré kamarády.
  4. neomezený tarif s možností 5x zrychlení na plnou rychlost - nová varianta neomezeného tarifu nabízí vedle standardní 10Mbs rychlosti možnost 5x měsíčně na 24 hodin využít rychlost bez omezení. Dojde k automatickému převedení z původních tarifů na tento typ.
  5. nově přidáváme nabídku levnějšího Neomezeného tarifu (vč. neomezených dat) s omezením rychlosti na 2Mbs. I u něj lze využít 5x měsíčně zrychlení na rychlost bez omezení po dobu 24 hodin.
  6. menší zdražení u některých služeb - u dvou základních tarifů "100+100" a "250+200" pouze o 14 Kč a "Red Naplno" tarifů o 26–⁠43 Kč. Cena neomezeného tarifu s rychlostí dat 10 Mbs se mění jen o 2 Kč. 
  7. u datových tarifů se zvyšuje množství dat a cena mírně vzrůstá - data do notebooku nebo tabletu rostou o 1 GB resp. 2 GB a cena o 9 %
  8. pevný internet zlevňuje - exUPC tarify i 4G LTE snižují cenu nejčastěji o 100 nebo 230 Kč (podrobně viz ceník)

Detailní přehled nových cen a nabídky najdeš v ceníku STS v příloze tohoto e-mailu a dlouhodobě i ve skautISu (záložka Služby / STS). Informaci o změnách dostáváš pouze ty jako hlavní administrátor tvých čísel. Prosíme informuj o změnách ostatní uživatele STS v tvé rodině, ti od nás dostanou pouze stručnou SMS s informací o tom, že dochází ke změně. Podrobnosti a ceník musí dostat od tebe. 

V souvislosti s úpravou ceníku a zatraktivněním STS nabídky jsme také do smluvního vztahu s Vodafone zakotvili garanci cen po celou dobu trvání smlouvy. Tu jsme nově prodloužili do února 2026. Tato garance zamezí jednostranné změně podmínek.

Vodafone přistoupil plošně u všech zákazníků ke změně ceníku mobilních služeb zvýšením o 9% - viz podrobná komunikace na tam.je/zmena. Podařilo se nám exkluzivně pro STS vyjednat zde prezentované zatraktivnění nabídky s mírnou úpravou ceny, v některých případech zachování původní ceny. Změna u stávajících zákazníků STS proběhne podle zde uvedeného nového nastavení. 


A něco málo pod čarou. Jak je to s tím plošným zdražením 9% asi u nejpoužívanějších STS tarifů (konkrétní ceny neuvádím z důvodu reklamy)? 

tarif 100 minut + 100 SMS se jedná o velké zdražení o 18,92%! Je to asi nejpoužívanější tarif.

tarif 100 minut +100 SMS + data 1,5 GB, se jedná o zdražení o 9.7%.

- datový tarif 10 GB bude 12 GB, se jedná o "zdražení" o 8.89%.