abahoa

Junák - český skaut, okres Třebíč, z.s.

Vodafone upravil i naše tarify v STS. Ve stručnosti co nám z Ústředí napsali.

Služby Skautské telefonní sítě (STS) nyní využívá již více než 13 tisíc připojených čísel, a jejich počet neustále roste. Od 27. února 2023 dochází k menší úpravě nabízených služeb a jejich cen. Vše proběhne automaticky, nemusíš nic sám/sama řešit. Pouze bude vhodné informovat o změnách ostatní uživatele, které jsi do STS přizval/a.


Nikdo v STS nemá závazek (pakliže si nesjednal vlastní např. získáním nějakého dotovaného zařízení), a tak stále platí, že STS lze kdykoli opustit. Věříme ale, že k tomu opravdu není žádný důvod. Naopak očekáváme ještě větší zájem.

Číst dál: Tarify STS se mění. Vodafone zdražuje.

Registrace středisek a přístavu ve skautISu na rok 2023 je již odevzdána na KRJ Vysočina.

Pro registraci ve skautISu jsou stanoveny obdobné termíny jako v minulosti:

  • střediska a přístavy předají registraci okresům (nebo krajům v případě středisek registrovaných přímo pod krajem) nejpozději 31. 1. 2023,
  • ZvOJ předají registraci do KÚJ nejpozději do 31. 1. 2023,
  • okresy předají registraci krajům nejpozději 14. 2. 2023.

Pamatujte, že součástí registračních dat jsou i hospodářský výkaz za rok 2022 (v podvojném nebo jednoduchém formátu) a účetní závěrka nebo její část za rok 2022, které všechny OJ vyplní přímo ve skautISu v období mezi 1. 1. a 15. 4. 2022. Pro jednotky využívající odkladu pro podání daňového přiznání je stanoven dodatečný termín 10. 7. 2022, tato skutečnost však musí být při založení hospodářského výkazu ve skautISu označena nejpozději do 15. 4. 2022.

Číst dál: Registrace a výše členských příspěvků pro rok 2023

Při okresu Třebíč máme v roce 2023 celkem šest středisek a jeden přístav vodních skautů. Celkem je v okresu letos registrovaných 1168 skautů a skautek organizace Junák-český skaut, okres Třebíč, z.s. To je o 51 členů více jak loni.

Data jsou získána opět z online databázového systému "skautIS".

V tabulce níže jsou uvedené čísla, které vyjadřují celkový počet registrovaných členů u jednotlivých OJ (nejsou započítáni hostující členové a nečlenové).

Číst dál: Počet skautstva při ORJ 614 Třebíč

Skautská telefonní síť změnila operátora nově na Vodafone. Můžeme si nově přidat nová čísla. Já si tím prošel, tak dávám pár postřehů.

Jak na to u požadavku na nové číslo:

  • vygenerujeme kód ve skautISu - služba nová STS
  • s kódem se zaregistruješ u Vodafone
  • během pár dnů se vám ozve operátor (zavolá vám někdo z čísla s předvolbou 800) a doladíte s ním zbytek

Dále je to stejné jak pro nové i pro stávající čísla:

  • SMSkou vám přijde administrátorské heslo (to potřebujete pro přihlášení do aplikací či na web Můj Vodafone). Pokud heslo nepřijde jde to jednoduše vyřešit na webu Vodafone - www.vodafone.cz/muj/prihlaseni, kde kliknete na "zapomenuté heslo" a postupujete dle instrukcí (budete potřebovat znalost PUK1 či čísla vaší občanky)
  • mě obnova hesla první den nešla. Máte tři pokusy a pak vás Vodafone zařízne. Pořád nějaká chybová hláška z Vodafone. Nestresujte, chvilku to asi trvá než se vaše číslo usadí ve Vodafone systému a zkuste to druhý den.
  • Vodafone vám pošle Českou poštou svou novou Vodafone SIM se starým či novým číslem (možno ji rozměrově upravit a dát do telefonu se slotem mini, mikro či nano SIM)

Číst dál: STS nově u Vodafone - možnost nových čísel