abahoa

Junák - český skaut, okres Třebíč, z.s.

Závod světlušek a vlčat letos pořádá PVS Žlutá Ponorka Třebíč a proběhne 25.4. 2020 na Balinách. Velitel závodu je Jánošík.

Kapacita 20 hlídek vyčerpána. Pořadatel plánuje zvyšovat kapacitu na 25 – 30 hlídek. Kdo se nedostal a chce přihlásit hlídku, ozvěte se Jánošíkovi Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 608 934 330.

Přibližně v 8:00 porada rozhodčích, v 9:00 se otevírá registrace, v 10:00 nástup a zahájení, konec asi v 16:30.

Pokud máte možnost nabídnout pomocníky, ozvěte se Jánošíkovi, bude rád! ORJ přispívá 2000 korun za každý vypravený autobus.

Při okresu Třebíč máme v roce 2019 celkem 6 středisek a jeden přístav vodních skautů. Celkem je v okresu letos registrovaných 963 skautů a skautek organizace Junák-český skaut, okres Třebíč, z.s. To je o 34 členů více jak loni.

Data jsou v roce 2019 získána opět z online systému "skautIS".

V tabulce níže jsou uvedené čísla, které vyjadřují celkový počet registrovaných členů u jednotlivých OJ včetně jednoho člena Svojsíkova oddílu u Srdíčka (nejsou započítáni hostující členové a nečlenové).

Číst dál: Počet skautstva při ORJ 614 Třebíč

Vodácké ahoj a jen ve zkratce jak to tak nějak bylo ...

Na Sněmu okresní rady v sobotu 30.11. jsme byli mimo jiného pozváni na charitativní akci 6. oddílu přístavu vodních skautů Žlutá ponorka z Třebíče. Kavárna již proběhla i v den sněmu, ale to jsem nějak zasklil. Pokud je mi známo, tak první den v sobotu se vybralo 11.500,- CZK.

Akce kavárny se mě osobně moc moc moc líbila. Pokud někdo "zabloudil" v třebíčských Židech na ulici Leopolda Pokorného v době otevřené kavárny, tak na ulici nemohl přehlédnout modře malované postavičky, které vás nevedli do velmi stylového a příjemného prostředí kavárny. To poctivé instantní kafe s mlíčkem, co jsem si "poručil" s lineckým óbrkolečkem, bylo fakt moc dobrý a super silnej lomcovák. Linecký kolečko mám ještě celé doma a jen se na něj zatím koukám. Je moc pěkný. Až se ho nakochám, zmlsnu ho. Ostatních dobrůtek ke kávě či čaji tam bylo nepřeberně.

Číst dál: Charitativní akce "Dobročinná kavárna Šestky" v Třebíči