abahoa

Junák - český skaut, okres Třebíč, z.s.

STS logoVe Skautské telefonní síti (STS) budou od 1. 3. 2017 platit nové podmínky. Projekt se podařilo udržet a prodloužit pro další období, navíc teď STS poskytne skautům možnost telefonovat ještě levněji. Druhou dobrou zprávou je, že Vám můžeme představit nové logo.

O STS je stále neklesající zájem, má již přes 8 700 čísel, které si mezi sebou volají zdarma. Brzy tak dosáhne stropu, stanoveného operátorem, který je v tuto chvíli 10 000 čísel. Poté již nemůžeme garantovat, že bude možné přijímat další uživatele.

S prodloužením smlouvy se automaticky prodlužuje i závazek jednotlivých čísel setrvat u STS (nově do konce dubna 2019). Pokud by někdo s novými podmínkami STS nesouhlasil a chtěl síť opustit, má možnost tak učinit až do konce března 2017 (stačí napsat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Opustit STS je většinou možné i kdykoli v průběhu závazku, nicméně nelze to garantovat

Číst dál: STS upravuje ceny a má nové logo

Kliknutím se dostanete do fotogalerie.O posledním listopadovém víkendu se uskutečnilo další setkání roverů a rangers z okresu Třebíč, tentokráte v Moravských Budějovicích. Akce se zúčastnili roveři a rangers (skauti a skautky starší patnácti let) ze čtyř různých kmenů. Tentokrát jsme se zaměřili na program roverských schůzek a na duchovní rozměr roveringu. Ale samozřejmě nechyběly ani akční hry a zábavné programy.

Po celý víkend panovala výborná atmosféra, za což patří díky všem častníkům. Za zmínku rovněž stojí sbírka her pro inspiraci, kterou roveři na akci vytvořili.

Rozhodně se nejednalo o poslední společnou okresní akci R&R, takže se můžete těšit na další.

Polda

IL2016 m

Hlášení Indléto (nejen pro Přístav):

Dne 8.10.2016 proběhlo v Třebíči za pořádání Přístavu Žlutá ponorka tradiční Indiánské léto. Letos se za chladného počasí, ale zásobeni teplým čajem, zúčastnilo 24 družin po 5 až 8 členech (celkem 129 účastníků + doprovod + pomocníci a organizátoři). Akce proběhla úspěšně a to s příběhem sv. Jiří, který jel navštívit řecké bohy na Olymp.

Číst dál: Indiánské léto 2016 - hlášení a poděkování

 1. Gratulace novopečené mámě k malému Jáchymovi.
 2. Tábory – jak se povedly tábory ve střediscích, kolik jich bylo?
  Budišov – tábor úspěšný, asi 29 dětí, Sysel cítí, že se odrazili ode dna
  VM – 3 tábory z toho jeden Roverský, všechny v pohodě
  Třebíč vodáci – 4 tábory vždy do 30 dětí, 1 roverský tábor, jeli na Ukrajinu
  Mor Bud – 2 tábory.
 3. Sněmy ve střediscích
  Musí se provést do 14.11.2016. Podrobné info jak provádět sněmy včetně všeh formulářů najdete na: krizovatka.skaut.cz

Číst dál: Zápis ze schůze ORJ v pátek 09.09. 2016  v klubovně PVS Žlutá Ponorka v Židovském městě - Třebíč