abahoa

Junák - český skaut, okres Třebíč, z.s.

Závod světlušek a vlčat letos pořádá PVS Žlutá Ponorka Třebíč a proběhne 25.4. 2020 na Balinách. Velitel závodu je Jánošík.

Kapacita 20 hlídek vyčerpána. Pořadatel plánuje zvyšovat kapacitu na 25 – 30 hlídek. Kdo se nedostal a chce přihlásit hlídku, ozvěte se Jánošíkovi Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 608 934 330.

Přibližně v 8:00 porada rozhodčích, v 9:00 se otevírá registrace, v 10:00 nástup a zahájení, konec asi v 16:30.

Pokud máte možnost nabídnout pomocníky, ozvěte se Jánošíkovi, bude rád! ORJ přispívá 2000 korun za každý vypravený autobus.

Máme tu pro vás další ročník našeho Zdravotníka zotavovacích akcí!

Konat se bude na jaře 2020 (březen - duben) v Moravských Budějovicích.

Cena: 1200,- (skauti), 2000,- (veřejnost).

Kurz je akreditovaný MŠMT a určen všem skautům i neskautům starším 17-ti let.

Těšit se můžete na nabitý, kvalitní, zážitkový kurz, kde si budete moci vše prakticky vyzkoušet. 

Více info na našich webových stránkách: zza.orlicemb.cz

 Těšíme se na vás, za lektory Lucka Tyki Škodová 


Plakátek na stažení: ZRSKA2020.pdf (199 kB)

Vodácké ahoj a jen ve zkratce jak to tak nějak bylo ...

Na Sněmu okresní rady v sobotu 30.11. jsme byli mimo jiného pozváni na charitativní akci 6. oddílu přístavu vodních skautů Žlutá ponorka z Třebíče. Kavárna již proběhla i v den sněmu, ale to jsem nějak zasklil. Pokud je mi známo, tak první den v sobotu se vybralo 11.500,- CZK.

Akce kavárny se mě osobně moc moc moc líbila. Pokud někdo "zabloudil" v třebíčských Židech na ulici Leopolda Pokorného v době otevřené kavárny, tak na ulici nemohl přehlédnout modře malované postavičky, které vás nevedli do velmi stylového a příjemného prostředí kavárny. To poctivé instantní kafe s mlíčkem, co jsem si "poručil" s lineckým óbrkolečkem, bylo fakt moc dobrý a super silnej lomcovák. Linecký kolečko mám ještě celé doma a jen se na něj zatím koukám. Je moc pěkný. Až se ho nakochám, zmlsnu ho. Ostatních dobrůtek ke kávě či čaji tam bylo nepřeberně.

Číst dál: Charitativní akce "Dobročinná kavárna Šestky" v Třebíči

Při okresu Třebíč máme v roce 2019 celkem 6 středisek a jeden přístav vodních skautů. Celkem je v okresu letos registrovaných 963 skautů a skautek organizace Junák-český skaut, okres Třebíč, z.s. To je o 34 členů více jak loni.

Data jsou v roce 2019 získána opět z online systému "skautIS".

V tabulce níže jsou uvedené čísla, které vyjadřují celkový počet registrovaných členů u jednotlivých OJ včetně jednoho člena Svojsíkova oddílu u Srdíčka (nejsou započítáni hostující členové a nečlenové).

Číst dál: Počet skautstva při ORJ 614 Třebíč