Wimpy, Wimpey, Severokámen a Balvan
Matka, Mama a Máťa
Bivoj, Bivojka, Gigant, Koloděj, Kyklop, Obr a Kolos
Den matek
Párátko a Špejle
Dejchiki a Melicharová
Bratránek, Švagr, Sestra a Tetka
1899 * Srdíčko
Buňa a Bůna
Habr, Bříza, Jedle a Topol
1990 -IV. (obnovující) sněm Českého Junáka
Hurvajz
1920 -odznak Lví skaut
Prkoš a Prskoč
1885 * Štěpánová-Koseová
1983 -1. exiloree
2005 † Robin
Gibon a Gibson
Kvik, Prasátko a Quick
1917 * J.Svoboda
1941 -vytvoření Ústředí Junáka v Londýně
Čejka, Kosák, Kosec, Ledňáček, Ledňák, Rorýs, Tetřev a Vlaštovka
1915 -Jarní skautské dny skautek
Pišta, Fišta, Krabalka, Jerry, Fižďa a Myška
1941 -svaz skautů v Británii
Goblin a Grimlin
Králík, Morče, Zajda, Ušák, Uška, Ouško a Ucho
Flint, Silver, Scott a Drake
Villy, Bill a Billy
Baťa, Švec, Hodinář a Maxa
Ferda Mravenec, Kuklín, Ferdyš, Ferro, Fred, Frenki a Mravenec
Babák, Babys, Bongo a Bonzo
Den otvírání studánek
1950 -Den dětí
Šídlo, Chrostík, Potápník a Vážka
Capri, Bali, Cejlon a Hokaido
Jabůrek, Kanonýr a Kanón
1995 -VIII. Valný sněm Junáka
Gypsík a Sádra
Naftalín a Eprosin
Mab, Mabel, Mavis a Mejvis
1889 * E.Milčicová
1919 -Svaz junáků - skautů RČS
Čokin, Čoko a Šodo
Mauglí
Banjo, Bendžo, Mládek a Trsátko
Kšanďák, Kšanda a Pásek
Cvik, Klik a Meresjev
Dejmi a Kupmi
1990 -skautky opět přijaty do WAGGGS
Nechápu, Neutrál a Mámení
1970 -sraz na oslavu dívčího skautingu
1968 -výstava k výročí úmrtí Svojsíka
Sandy, Sendy a Sindy
1914 -spolek Junák - Český skaut
Šaman, Bolíto, Funebrák, Šamanka a Šahanka
Smeták
1970 -zrušen Československý Junák
Azrael a Žlababa
Nalym a Milánium
1946 -MV schválilo stanovy Junáka
Leoš, Lvice, Lev, Lvíče, Lvíček a Aslan
1968 -časopis Skaut-Junák
Bubo, Vejr, Sůva, Sovička a Kulíšek
Dural, Novodur, Silikon a Hliník
Křeček, Syslík, Svišť, Pavlucha a Skunk
1987 † R.Plajner
Drobeček, Drobek a Kapka
John, Jano, Žán, Honzaš, Jeníček, Honzík, Janek, Jéňa, Juan a Juni
1977 † O.B.Powell
Hobbit, Pytlík a Sam
Ciba, Paprika, Cibulka a Šnytlík
1922 -přijetí do Mezinárodní Rady skautek
1919 -lilie se štítkem s psí hlavou
Pytlák, Mlynář, Kovář, Stárek a Strojník
1931 -I. Slovanské jamboree v Praze
Křikloun, Řvoun a Brepta
1915 -první dívčí tábor v ČSR
Pedro, Pedy, Pet, Sacharera, Peťura a sv. Petr
1922 -Národní skautské slavnosti
Donald, Kačer a Rampa
1911 -A.B.Svojsík v Anglii a Skandinávii
1922 -založen Svaz slovanských skautů a skautek
Skřítek, Skřet a Cipajs
Kaktus, Kvítko, Kytka, Lodyha a Lupen
Pastelka a Barvička
Toračí a Rak
Tlapka, Ťapka a Ťuťap
1923 -první čs. Lesní škola
Gambuzíno, Gambrinus a Gambáč
Daisy, Diki a Peggy
Jezevec, Tchoř a Skukum
Casy, Cecek, Coudy a Crazy
Lasička, Kolčava a Norek
1916 -tábor pod Lipnicí
1940 -gestapo přepadlo tábory
Ploučňák, Doubravka a Radušbuza
Mumie
1998 -IX. Valný sněm Junáka
1912 -první tábor českých junáků