1915 -přednáška A.B.Svojsíka
Hobo, Hobous, Hombre, Houmles a Muchacho
1876 * J.London
Bručoun, Brůča a Brum
1915 -dívčí skauting v ČR
Rychlonožka a Červenáček
Stoupa, Fuk, Glum a Šplhounek
1861 * F.Procházka
1915 -časopis Junák-český skaut
Saxana, Bosorka a Borka
2017 † J.Navrátil
Dráče, Soptík, Sopťa, Dračice, Drak a Saň
1920 -Za čin junácký
1942 † J.Svoboda
Cákal, Prášil, Žvanda, Žvatla a Ztratil
1936 † R.Kipling
Antilopa, Gazela a Žirafa
Vojtek a Fojt
Klaus, Skrblík a Harpagon
Balů, Neewa a Mooskwa
1939 -I. sněm Junáka
Škoťák, Uzel a Uzlík
1934 -ustavení esperantského odboru
Vochomůrka a Křemílek
Lady, Milady a Seňorita
Zet, Zetor a Zeťák
Sušenka, Piškot, Piškotka a Pišingr
1862 * P.Biliánová
Marat a Napoleon
1939 † F.Procházka
Zkumavka a Flaška
Šáša, Klaun a Kašpar
Jessie, Kasař, Robby, Robi, Robin, Zorro, Tell a Robinson
1894 * Braťka
1984 † J.Charvát
2011 † Harry
Greenfoot, Blembi, Grimpo a Ponožka
1912 -brožurka-Český skaut
1921 -článek od Nováka
1970 -kooptace a rozpor
Dundie a Dandy
Hrom, Mráček, Blesk, Bliky a Ohnivec
Bagr a Motyka
Louda a Šťoura
Šerpa, Nosič a Bagoš
Berry, Barry, Baryk a Bery
Tačud, Tačůd a Tobík
Jedlík, Baloun a Hlt
Bloudil, Bludička a Blůďa
1946 -II. sněm Junáka
Otvírák, Cedník a Rendlík
Asterix a Obelix
Hroch, Omahule a Dugong
Štětináč, Chlupáč a Chlup
1945 -† H.Revilliod
Bambula, Bambule a Čmuk
Žíža, Žížala, Užovka a Slepýš
Ovečka a Oveha
Honák, Kovboj, Pistolník a Předák
Ňamky, Rambi, Střihy a Šmuky
2005 -XI. VSJ
Povodeň, Příboj, Vlna a Vlnka
Babeta, Baky, Loty, Nansy, Nensy, Neny a Shelly
Avik, Aka, Kouba a Shada
1857 * Robert Baden-Powell
1889 * Olave St.Clair Soames
1927 -Den sesterství
Pískovec, Písek a Hlína
1918 -ustavující schůze dívčího odboru
Vokurka, Vokura a Houbička
Pauza, Díra, Nemanic, Maca, Mates a Matyz
Káně, Sup, Číl a Supák
Borůvka, Malina, Rybíz a Brusinka
1938 -Dr.Edvard Beneš protektorem Svazu JS RČS
Balík, Spacák, Ruksak, Fusak a Zavazadlo
1948 -III. sněm ve Zlíně se nekonal
Citrón, Cíťa, Ananas, Banán a Jabka
Méďa Béďa, Medvěd, Cinta, Bedy, Bubu a Teddy
Eskymák, Nanuk, Inuit, Indy, Číňan a Dutch
Kaa, Kay, Had, Hádě a Kobra
Jitřenka, Hvězda a Vega
Akim, Kim a Mao
Grizzly, Mýval, Baribal, Koala a Kojak
1850 * T.G.Masaryk
Tom, Atom, Molekula, Tomas, Tomsen a Tom-set
Fantomas, Démon, Děsík, Famfulín a Polednice
Jezevčík, Čivava a Dingo
Kolouch, Koloušek, Srna, Jelen a Kamzík
1930 -ustavení Technického odboru vodních skautů
Ještěrka, Ještěr, Agama a Varan
Robur, Garant, Trabant a Mazda
Rozára, Růžovka a Rozinka
1965 † Braťka
1970 -ustavující schůze SO
Ferdyš, Ferro, Niklák, Dolar, Marka, Měďák a Pajda
Klokan, Kengeroo a Kloky
Mikrofon, Amplion, Ampér a Anténa
Siréna, Cyráno, Hvízdal a Kvilda
Eda, Edy, Eddy a Endy
Joe, Jožin, Jožan, José, Pepča a Pepino