1928 * Rikitan
Alf, Betty a Gamlin
Myšpulinka a Myšpulín
1990 -skauti znovu přijati do WOSM
Koblížek, Pecen, Veka a Týna
Jack
1930 * Rajniše
Brambůrka, Brambor, Kucmoch a Chips
Špagetka, Makarón a Nudle
Viki, Viking, Vikina a Ikki
Dabljů, Wabi a Wabigoon
Vrabčák, Gavroche a Skřivan
1920 -první světové jambore
Mlčoch, Mlčivec a Animuk
Písmák, Historka, Písař, Inkoust, Ingoust, Kňyhovňýk a Oskar
Giga a Logo
1948 -skautům začíná opět zvonit hrana
Panda Malá
Panda Velká
1926 -první dívčí lesní škola
Vor, Šíf, Klipr a Ponorka
Banán, Meruňka, Pecka a Švestka
Mamut, Bimbo a Dumbo
Čupr, Čupřík a Čupřina
1991 -XVII. světové jamboree v Koreji
Chalužník, Bahňák, Hliňák a Popelák
Alimo, Dak, Hogan, Kenny, Mejla, Susuan a Šolim
Šroub a Vrtule
Mrně, Pinďa, Prcek, Pajda a Pinda
Rákša, Ajka, Rákša a Vlčice
1860 * E.T.Seton
Ali, Ahmed, Abdul, Džafar, Džar, Kemal a Saddám
Jikra, Pulec a Semínko
Derviš, Fakir, Joges a Yoggi
Bukvice, Žalud a Šiška
Parůžek a Perla
Džejár, Dallas, Žofré, Belmondo a J.R.
Maják, Pérák, Pumpa a Aifel
Pinnochio, Buratino, Burák, Mandle a Ořech
Achab, Dick, Moby, Plejtvák a Velryba
Raketa, Raketka a Faucvaj
Klubko a Klubíčko
Sirka a Síra
1968 -násilná okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy
Neboj, Neruš, Hučka, Slamák, Sombrer a Stetson
Vever, Veverčák, Veverka, Veveřice, Poletuška a Zrzka
Náčelník, Ataman, Šéf, Big Boss, Šéfa a Šerif
Brouk, Chroust, Cvrček a Prskavec
Čípek, Čip, Dalle, Dale, Deyl a Chip
Kyslík, Odér a Ozón
1970 -třetí likvidace Junáka
Poly a Polly
Poty
1948 † E.Beneš
Poky
Pony a Ponny
1876 * A.B.Svojsík
Šíša, Šišoid, Vajco, Vajo a Pukavec
Mlok, Salamandr a Medůza
Světýlko a Prskavka
1977 † F.A.Elstner
Wimbledon a York
Lesana a Hejkal
Špek, Čabajka, Salámek, Páreček, Huspenina, Ovar a Sulc
Pučmeloud, Bzuk, Ťuk a Čmelák
Máša, Majka, Mája, Včelka, Mário, Maři, Máša a BeeBee
1950 -zánik Junáka
Kidy a Kůzle
1937 † T.G.Masaryk
Brhlík, Datel a Dlask
Amatér, Amateur, Ampér a Laser
Praporek
1938 † A.B.Svojsík
Kláda, Špalek a Tříska
Mičbíl, Dalm, Homoj a Meke

Kápi, Kapitán, Korkorán, Admirál, Kapitánka a Marína
1946 -1. ročník Svojsíkova závodu
Fosfor, Oxid a Limo
1946 -Olave v Československu
Shark, Štika a Žralok
DNEM II
Rampouch, Glacon a Ledík
Šmouha, Kaňka, Flek a Šrám
Česílko, Čochtan, Česlo, Hastrman a Vodník
Kolesák, Remorkér, Plaváček, Vrack a Vrak
1913 -první propagační junácký tábor
Delfín, Delfýn, Jonáš, Lazar a Nab
Den české státnosti
Parůžek, Klekták, Zoubek a Zub
1973 † V.Koseová
1991 -OS přijati za členy IFOFSAG
Myšák, Monty a Mišák
1948 -povinný vstup do ČSM
Cipajs, Cipísek, Cypísek a Rumcajs
Rybka, Ježdík, Drsek, Kapr, Okoun, Platýz a Sumec
1970 -druhý zákaz skautingu
Kalimero, Káče, Kuře, Kohout, Kohoutek, Koko, Oli a Pipka
Čajík, Thé, Pigi, Čajíček, Krby a Pigi
Abbé, Honoré, Sir a Sur